Dieta Dukana a alkohol

W żadnej diecie, alkohol nie jest zalecany. Niekiedy jednak trudno przez cały długi okres diety powstrzymać się całkowicie od picia alkoholu - zdarzają się przecież imprezy okolicznościowe, Sylwester, urodziny. Co w takiej sytuacji? Czy pijąc alkohol nie zaprzepaścimy efektów diety Dukana i czy alkohol w diecie proteinowej jest bezpieczny dla zdrowia?

W fazie uderzeniowej diety Dukana alkohol jest absolutnie zakazany. Nie wolno go też pić w fazie naprzemiennej. Kiedy utrwalamy wagę, jeden kieliszek wytrawnego czerwonego wina nie zaszkodzi, pod warunkiem, że na tym jednym kieliszku poprzestaniemy. Dla osób, które przyzwyczajone są do wieczornego piwka lub częstych imprez, dieta Dukana może być trudna.

Jak zareaguje nasz organizm, jeśli skusimy się na alkohol będąc na diecie Dukana? Niestety nie najlepiej. Odzwyczajony od węglowodanów organizm może się poważnie zatruć - efektem będzie ból brzucha, wymioty, a na drugi dzień siermiężny kac. Oczywiście sam proces upijania się przebiega znacznie szybciej i może się okazać, że osoba, która z godnością znosiła butelkę wina przed przejściem na dietę proteinową, po wypiciu dwóch lampek w fazie naprzemiennej jest lekko nieprzytomna.

Alkohol w diecie proteinowej to również niebezpieczeństwo dla naszej wątroby, która w trakcie diety Dukana i tak jest dość mocno obciążona. Zatem jeśli tylko jesteśmy w stanie, lepiej od alkoholu powstrzymać się całkowicie.