Znajdź sobie cel realizowany w trakcie diety

cel podczas diety

W Internecie coraz częściej możemy zapoznać się z poradami mówiącymi o tym, w jaki sposób przetrwać najtrudniejsze momenty charakterystyczne dla diety Dukana. Udzielają ich zarówno dietetycy, jak i psychologowie, szczególnie cenne wydają się zaś te wskazówki, które pochodzą od osób opowiadających o swoich osobistych doświadczeniach z odchudzaniem. Korzystanie ze wspomnianych porad jest jak najbardziej wskazane, ułatwia bowiem odnalezienie tych sposobów walki z kryzysami i chwilami zawahania, które sprawdzą się najlepiej w naszym przypadku.

Bez względu na to, czy mówimy o diecie proteinowej, owocowej, warzywnej, czy też o tej, która wymaga nieustannego liczenia kalorii, zwraca się nam uwagę na to, że osobna odchudzająca się nie powinna ograniczać się wyłącznie do wyrabiania nowych nawyków żywieniowych. Nikt nie uważa oczywiście, że nie są one ważne, nie sposób nie zgodzić się jednak z tym, że nie są one również jedynym czynnikiem decydującym o powodzeniu diety. Do zmian musi dojść nie tylko w naszym żołądku, ale i w głowie, wielu specjalistów zawodowo zajmujących się kwestiami związanymi ze skutecznym odchudzaniem radzi więc, abyśmy skoncentrowali się na samym sobie.

Tusza często prowadzi do tego, że tracimy gdzieś wiarę w siebie, uznajemy, że znaczymy mniej niż nasi szczupli znajomi, a tym samym sami się ograniczamy. Przystępując do diety Dukana warto postawić więc sobie przynajmniej jeden cel niezwiązany bezpośrednio z odżywianiem się w sposób zalecany przez francuskiego lekarza. Nie musi być to przy tym cel spektakularny zwłaszcza, że w pierwszym okresie kuracji odchudzającej nie będziemy czuli się najlepiej. Możemy zatem zapisać się na kurs nauki języka obcego, zamieścić swoje ogłoszenie na portalu pomagającym w poszukiwaniu prawdziwej miłości, zacząć czytać książkę, na którą zawsze brakowało nam czasu albo robić na drutach kolorowy szalik. Liczy się bowiem przede wszystkim to, abyśmy odnaleźli radość z tego, że robimy coś tylko dla siebie. Realizacja takiego drobnego celu pozwoli nam postrzegać samych siebie jako ludzi bardziej wartościowych i ciekawszych, możemy przy tym liczyć i na to, że pomoże nam w chwilach zwątpienia. Drobna przyjemność sprawi, że nie będziemy poświęcali wszystkich swoich myśli diecie Dukana, to zaś przyczyni się do tego, że łatwiej nam będzie zmagać się z tym, co utrudnia wytrwanie przy jej założeniach.