Dieta, Dukan i jadłospis

jedzonko

Cud dieta, która pozwoli szybko stracić na wadzę, czy nudne i żmudne odchudzanie przy monotonnym jadłospisie? Jaka w zasadzie jest proteinowa dieta? Dukan jadłospis diety układał przez wiele lat w oparciu o doświadczenia prowadzonych przez siebie pacjentów - obserwację ich psychiki i tego w jaki sposób i ile chudli. Na czym polega jadłospis w diecie Dukana?

Kluczem do zrozumienia diety i jej jadłospisu jest analiza roli białek w organizmie i metabolizmie. Pierwsza faza diety dopuszcza w zasadzie jedynie białka. Oczywiście, można jeść ich dowolną ilość, ale nie wolno łączyć ich z innymi produktami. To wbrew pozorom surowy jadłospis. Dukan w diecie dopuszcza bowiem jedynie określone produkty z 8 grup produktów. Zmiana choć jednego może zaowocować zatrzymaniem procesu chudnięcia.

W drugiej fazie – naprzemiennej, jadłospis diety proteinowej zwiększa się i dopuszcza się niektóre warzywa w formie surowej bądź gotowanej. Tu również istnieje określona, ścisła lista tego, co można a czego nie powinno się jeść.

W fazie trzeciej diety w jadłospis Dukan włącza również produkty dotąd zakazane -z węglowodanami i tłuszczem. Nie wolno ich jednak jeść w nadmiarze - istnieje określona ilość każdego produktu, jaki może zostać włączony w jadłospis.

Dieta Dukana w ostatniej fazie, to w zasadzie pełna dowolność, poza jednym, wybranym dniem, w trakcie którego je się jedynie proteiny - tak jak w pierwszej fazie.

Kluczem do tego by dieta proteinowa była efektywna jest pilnowanie tego, co wolno a czego w określonej fazie jeść nie wolno oraz śledzenie ilości spożywanych produktów (można jeść bez ograniczeń, ale tylko białko – inne produkty możliwe są jedynie w ściśle określonej ilości).

Jeśli interesuje Cię dokładny jadłospis diety Dukana, zobacz stronę: www.dietaproteinowa.net.pl/jadlospis.php