Jak urozmaicać dietę?

Faza ataku w diecie proteinowej odznacza się wyjątkowo dużą skutecznością, większość z nas jest więc w stanie przymknąć oczy na pewne dolegliwości, jakie możemy odczuwać po jej wprowadzeniu. Gdy ma trwać trzy dni, nawet pewna monotonność posiłków jest możliwa do zaakceptowania, wiemy bowiem, że taki stan jest tylko przejściowy, a szybko spadająca waga utwierdza nas w przekonaniu, że naprawdę warto poddać się pewnemu rygorowi.

zioła

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy naszym problemem jest bardzo poważna nadwaga (przekraczająca dwadzieścia kilogramów), a w związku z tym faza ataku powinna trwać siedem albo nawet więcej dni. W takim przypadku nawet najbardziej spektakularne wyniki diety nie są w stanie powstrzymać nas przed uczuciem zniechęcenia, warto więc uświadomić sobie, że dieta Dukana w swoim pierwszym etapie to coś więcej niż dziewięć grup produktów, które możemy spożywać bez ograniczeń.

Znakomitym urozmaiceniem wymagającej, monotonnej, a przede wszystkim dość długotrwałej diety mogą być między innymi zioła, jeżeli zatem jesteśmy wielbicielami tymianku, pietruszki i oregano możemy obficie dołączać je do spożywanych przez nas posiłków. Nawet niewielka ich ilość jest przecież w stanie poprawić smak posiłków, nie bez znaczenia jest zaś i to, że potrawy z dodatkiem ziół są bardziej sycące, a co za tym idzie – pozwalają nam zapomnieć o tym, że dawno już nie jedliśmy niczego dobrego.

Prawdziwym wybawieniem dla osób odchudzających się może być również chude mleko. Oczywiście, nie wolno nam go pić samodzielnie, warto jednak pomyśleć o dodaniu go do kawy, aby w ten sposób urozmaicić poranny posiłek i przypomnieć sobie smak, z którym jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia w prawdziwej restauracji. Z umiarem do potraw możemy również dodawać sól, choć w tym konkretnym wypadku zalecana jest daleko idąca rozwaga, warto brać bowiem pod uwagę to, ze jej właściwości trudno określać mianem dobroczynnych.

Dieta Dukana znana jest z tego, że otwiera naprawdę duże możliwości przed osobami odchudzającymi się. Oczywiście, nie wszystkie są widoczne na pierwszy rzut oka, zawsze warto jednak zgłębiać poświęcone jej publikacje. W trakcie zapoznawania się z nimi może okazać się przecież, że liczba ograniczeń, z którymi musimy się liczyć nie jest wcale aż tak duża, jak się tego spodziewaliśmy, a sama dieta, o której mówi się jako o dość wymagającej, jest możliwa do przetrwania bez ryzyka pomyłki.