Spadek wagi w drugim etapie diety Dukana

odchudzanie

Zakończenie fazy ataku w diecie Dukana jest również tym czasem, w którym musimy się definitywnie pożegnać ze spektakularnym spadkiem wagi. Żaden z kolejnych etapów diety proteinowej nie spowoduje już, że będziemy chudnąć niemal z godziny na godzinę, nie będzie to przy tym wynikało wcale z tego, że nasza determinacja osłabnie w stopniu, który nam to uniemożliwi.

Osoby rozczarowane tym, że waga nie spada tak szybko, jak miało to miejsce w pierwszym etapie diety powinny przypomnieć sobie, co powodowało jej błyskawiczną utratę. Dla naszego organizmu kluczowe znaczenie miały przyjmowane regularnie proteiny, skoro zaś musiał on koncentrować się przede wszystkim na ich spalaniu, trudno było dziwić się, że nie ma czasu na nic innego. Dostarczenie mu innych składników odżywczych sprawia, że organizm przestaje oddawać się jednej tylko czynności i zaczyna zaspakajać także inne swoje potrzeby, mniejsza dynamika spadku wagi jest zatem jak najbardziej naturalna, będąc konsekwencją tego, że nasz organizm dostosowuje się do zmian, jakie dokonują się w naszym planie żywienia.

Mniejsze tempo spadku wagi nie wynika z naszych zaniedbań, one same mogą jednak pojawić się już w czasie realizowania założeń naprzemiennej kuracji proteinowej. Każdy błąd, jaki popełniliśmy w czasie trwania fazy ataku niemal natychmiast dawał o sobie znać. Spadek wagi był zdecydowanie mniej intensywny, a w konsekwencji osoby decydujące się na odchudzanie natychmiast uświadamiały sobie nie tylko to, że dopuściły się wykroczenia, ale i to, że było to wykroczenie mające poważne konsekwencje. Faza ataku była więc prawdziwym testem dla osób o słabej woli, które przekonywały się w czasie jej trwania o tym, że dieta Dukana jest skuteczna tylko wtedy, gdy rygorystycznie przestrzegamy jej założeń.

W czasie trwania fazy równomiernego rytmu diety proteinowej o błędy i nadużycia nie jest wcale trudniej niż wówczas, gdy przystępowaliśmy do fazy ataku, nasze nadużycia nie są jednak aż tak widoczne, a wolniejszy spadek wagi sprawia, że nie przekonujemy się wcale zbyt szybko o tym, że zrobiliśmy coś niezgodnie z naszymi wcześniejszymi założeniami. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza wówczas, gdy sami dobrze zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości naszej woli, trudno będzie nam bowiem zrzucać ewentualne potknięcia w czasie tego etapu diety na czynniki, które nie są od nas zależne.

Powiązane: Jak unikać pułapek drugiej fazy diety Dukana?