Dieta Dukana - opinie

rozmowa

Opinie na temat diety Dukana są różne – od hurra optymistycznych ocen osób, którym udało się zrzucić nadwagę nie odczuwając przy tym procesie głodu, do ultra krytycznych wypowiedzi, które przestrzegają przed niebezpieczeństwami diety, możliwymi uszkodzeniami nerek, wątroby czy zbyt długiego stanu ketozy, która jak każde ekstremum dla naszego organizmu nie jest bezpieczna.

Prawda, jak zazwyczaj, leży gdzieś pośrodku.

Na pewno dieta Dukana należy obecnie do jednej z najmodniejszych diet na świecie. Jest chętnie stosowana ze względu na spektakularne efekty, które daje w krótkim czasie oraz duże szanse na to, że trzymając się zaleceń diety, nie pojawi się efekt jo-jo. Ponadto, dieta Dukana nie wywołuje uczucia głodu, zatem przekonuje te osoby, którym nie w smak jest katowanie się i wieczne burczenie w brzuchu. Jak jednak każda dieta, także i dieta Dukana ma swoje ograniczenia - choć wolno jeść sporo, to jednak lista produktów jest mocno ograniczona, a konieczność rezygnacji zarówno z alkoholu jak i węglowodanów powoduje, że nie każdy tą dietę wytrzyma. W przypadkach niewydolności nerek, problemów z wątrobą, dieta nie powinna być stosowana.

Opinie dieta proteinowa zbiera szczególnie dobre wśród mężczyzn, którym odpowiada zarówno duża ilość mięsa w diecie, jak i fakt iż przy diecie Dukana spala się rzeczywiście tłuszcz, a nie mięśnie.

Niektóre negatywne opinie o diecie Dukana biorą się również z niedokładnego przestrzegania planu odchudzania. Zbyt mała ilość wody, drobne grzeszki czy nawet wprowadzenie warzyw w fazie naprzemiennej mogą zahamować chudnięcie lub nawet sprawić, że waga wzrośnie delikatnie. Zatrzymanie się w tym miejscu i rezygnacja z diety nigdy nie pozwolą się dowiedzieć jak bliscy byliśmy sukcesu.

Być może zainteresuje cię również:
Dieta Dukana - zagrożenie dla zdrowia, czy szansa na nową sylwetkę?
Opinie o diecie białkowej