Dieta Dukana a życie rodzinne

baby Odchudzanie się nie należy do zadań szczególnie prostych bez względu na to, ile mamy lat i jaka jest liczba kilogramów, które chcemy zgubić. Skuteczność diety jest uzależniona od wielu czynników i choć największy wpływ na jej powodzenie mamy my sami, nie można zapominać również o znaczeniu, jakie powinno mieć dla nas wsparcie ze strony naszych przyjaciół i członków rodziny.

Dieta Dukana nie powinna być aż tak wyczerpująca, jak ta, w czasie której kazano nam jeść przez dwa tygodnie gotowaną kapustę, w czasie jej trwania wsparcie rodziny jest jednak nieocenione. Najważniejsze będzie dla nas życzliwe słowo, jeżeli zaś chcemy, aby dieta Dukana nie paraliżowała życia rodzinnego wskazane jest, abyśmy przed jej rozpoczęciem odbyli poważną rozmowę z osobami, z którymi dzielimy przestrzeń życiową.

Domownicy z reguły są nam życzliwi i bardzo chcą nam pomóc, zdarza się jednak, że nie wiedzą, jakiego wsparcia potrzebują. Wytłumaczmy im zatem, na czym polega dieta Dukana, jak długo trwa i jak może wyglądać nasze życie wówczas, gdy poddajemy się jej reżimowi. Wyjaśnienie tych kwestii z pewnością przyczyni się do tego, że domownicy przestaną się o nas martwić i będą mogli wspierać nas wówczas, gdy nasza motywacja zacznie słabnąć.